Меню

Хотинський район

Хотинський район розташований у північно-східній частині Чернівецької області. На півдні він межує з Новоселицьким, на сході — з Кельменецьким, на заході - із Заставнівським районами Чернівецької області, а на півночі по Дністру — з Тернопільською і Хмельницькою областями. Площа району — 717 кв. км.

Центр Хотинського району — стародавнє місто Хотин, знаходиться на відстані 69 км від міста Чернівці.

Археологічними дослідженнями було встановлено, що на території сучасного міста Хотин існувало слов'янське поселення вже у VIII ст. Тут, на правому березі Дністра, східні слов'яни побудували дерев'яну фортецю, яка з часом обросла довкола поселенням. У XIII ст. за наказом князя Данила Галицького у Хотині замість дерев'яної звели кам'яну фортецю, яку неодноразово реконструювали і розширювали, яку руйнували завойовники і знову відбудовували городяни. Стіни Хотинської фортеці були свідками багатьох історичних подій та різних баталій. Найбільша битва відбулась у 1621 році. Хотинський замок-фортеця — це найвагоміша історична і архітектурна пам'ятка Хотинщини.

Цікаво відвідати у Хотині краєзнавчий музей в парку центральної частини міста. Поряд з музеєм знаходиться Свято-Покровська церква, яку будували в 1867-1868 рр.

В північній частині Хотина можна відвідати найдавнішу пам'ятку архітектури - Свято-Миколаївську церкву, яка належить до рідкісних в українській спадщині храмів, що  своїм походженням сягають традиції Афонського центру християнських монастирів. Чудова панорама буковинського села відкривається з Недобоївської гори, де розташовані вітряки, збудовані в XIV ст.

Найбільше село Хотинщини - Клішківці, знамениті тим, що тут народився перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк. У сільській школі відкрито музей космонавтики.

У селі Ставчани над сільським кладовищем здіймається висока курган-могила, де поховані російські воїни, які брали участь у Ставчанській битві 1739 року.

Подорож правобережжям Дністра починається з села Атаки, що розташоване за 2 км від міста Хотин. Живописна панорама відкривається вже з Рашківської гори. Недалеко від села Рашкова в наддністровських скелях знаходяться печери.

Подорожуючи  Подністров'ям, можна порибалити, адже в Дністрі водяться сом, судак, короп, карась, лящ, а також гарно відпочити.

Джерело: відділ  з питань туризму обласної державної адміністрації