Меню

Путильський район

Путильський район розташований у південно-західному регіоні області, на кордоні з Румунією, у найвищій частині Українських Карпат. Територія району становить 900 кв. км, близько 63 % території району покрито лісами, населення складає 26,7 тис. чоловік. Відстань до обласного центру становить 120 км. Район має пряме сполучення з сусідньою Румунією через 2 пропускні пункти, один з яких надає можливість переїзду легковим транспортом.

Путильщина - одна з наймальовничіших куточків Буковини. Своєрідна, неповторна, щедра на людське добро і гостинність, багата на пам'ятки історії, архітектури та природи, Путильщина має чудові традиції. Це край віковічних лісів, де панівними породами є ялина, смерека та бук звичайний. В лісах краю росте понад 50 видів рослин, зокрема, арніка гірська, медунка лікарська, звіробій, лілія лісова, білотка альпійська, едельвейс.

Тваринний світ району характеризується великою різноманітністю. В лісах водяться карпатський олень, косуля, дикий кабан, лисиця, білка, їжак, борсук, заєць. З птахів зустрічається ластівка, синиця, дятел, голуб, сова, снігур.

Гори та круті гірські кряжі піднімаються високо в небо. По ущелинах розноситься шум річок, грає королівська форель в прозоро-чистих потоках.

Серед гір в мальовничій долині лежить селище міського типу Путила, де протікає річка Путилка - найбільша притока ріки Черемош.

За характером рельєфу більшість території Путильщини - гірська частина, яка розташована на крайньому південному заході області. Тут знаходяться найвищі точки Буковинських Карпат - гори Яровиця (1574 м), Жупани (1488 м), Чорний Діл (1452 м).

Важливе місце в історичній спадщині району займають пам'ятники історії та культури, яких в районі понад 20, зокрема:

  •  печера Олекси Довбуша - історичний доказ подій 30-40 років XVIII століття;
  •  мальовниче гірське озеро природного походження "Гірське око";
  •  перевал Німчич, розташований на стику трьох районів - Путильського і Вижницького, Чернівецької області та Косівського Івано-Франківської області. З перевалу відкривається широка панорама гірської долини, де протікає бурхлива річка Черемош;
  •  в селі Усть-Путила знаходиться скеля "Кам'яна Багачка" або заклята скеля, про яку на Путильщині живе легенда;
  •  в смт.Путила розташований музей-садиба українського літературного діяча Юрія Федьковича. Будинок побудований на початку XVIII століття, в якому нині розміщена літературна експозиція музею. За 60 метрів від музею-садиби знаходиться пам'ятник архітектури Свято-Миколаївська церква, під будівництво якої Юрій Федькович виділив землю. Церква збудована в 1886 році;
  • в с.Селятин, що стоїть на самому кордоні з Румунією, є одна з найдавніших дерев'яних споруд - церква XVII століття, зроблена без жодного цвяха.

Щорічно кожної останньої неділі травня в Путилі проводиться традиційне свято "Виходу на полонини".