Меню

БЕЗПЕКА ТУРИСТА В КАРПАТАХ

Самодіяльні туристичні некатегорійні походи в Карпатах слід організовувати та проводити з дотриманням певних рекомендацій.

1. Комплектування групи

1.1. Походи в горах мають бути тільки груповими, що дозволить забезпечити взаємодопомогу учасників на маршруті. Кожна група має мати керівника.

2. Підготовка до походу

2.1. Вибір маршруту. Треба знати, що існують певні терміни проведення туристичних походів у Карпатах, яких слід дотримуватись:

для пішохідних походів - з 15 квітня до 15 листопада;

для лижних походів - з 15 грудня до 31 березня.

В залежності від реальних кліматично-погодних умов в регіоні ці терміни можуть змінюватися.

Головна вимога при виборі маршруту - це його безпечність.

2.2. Після попереднього вибору маршруту керівникові групи слід:

- отримати консультацію працівників гірської пошуково-рятувальної служби, особливо щодо лавинонебезпечності району походу;

- підготувати картографічний матеріал та оформити маршрутні документи;

- уточнити статус природно-заповідної території, якою проходить маршрут, умови походу проїзду нею;

- розробити графік проходження, а також запасний (скорочений) варіант маршруту на випадок хвороби когось з учасників чи погіршення погодних умов;

- організувати підготовку учасників туристичної групи, зокрема проконтролювати наявність та якість групового спорядження, медичної аптечки і продуктів харчування.

2.3. Оформлення маршрутних документів.

При здійсненні навіть нескладного походу бажано оформити маршрутний лист. Це значно спростить процес спілкування групи з представниками природно-заповідних об’єктів, гірської пошуково-рятувальної служби, прикордонниками. Форма маршрутного листа затверджена постановою виконкому Федерації спортивного туризму України від 22.04.2002 р. (www.fstu.org.ua).

Якщо ви запланувати маршрут, що безпосередньо дотичний до кордону, то необхідно отримати дозвіл відповідного прикордонного загону. Для цього слід не пізніше ніж за тиждень до походу відправити лист у загін, з контрольованої території якого ви почнете маршрут. В листі вказується маршрут, список групи з паспортними даними (дата народження, місце проживання, сірія, №, ким і коли виданий). Рішення з прикордонного загону передається у відповідний відділ (заставу), в якому ви безпосередньо отримуєте дозвіл, а також інші відділи і пукти за ниткою маршруту (для відома).

Мукачівський прикордонний загін – факс: (03131) 2-12-61, e-mail: mpzvps@yandex.ru; mukachivskiy_zagon@pvu.gov.ua

Відділ у с. Діловому Рахівського р-ну  Закарпатської обл. – тел: (03132) 3-23-45. Контрольована територія – на схід уздовж кордону до г. Стіг у Верховинському районі.

Чернівецький прикордонний загін – факс: (0372) 59-19-51; тел. (0372) 59-19-00; e-mail: cherniveckiy_zagon@pvu.gov.ua.

Відділ у прис. Шибене с. Зелене Верховинського р-ну Івано-Франківської обл. – тел: (03432) 3-31-31. Контрольована територія – вздовж кордону від г. Стіг у Верховинському районі до Чернівецької області.

Відділ у с. Шепот Путильського р-ну Чернівецької обл. – тел: (03738) 2-66-42. Контрольована територія – кордон з Румунією у Чернівецькій області (зокрема в районі колишньої радіолокаційної станції «Памір» на г. Томнатик).

 Джерело: www.buktour.cv.ua