Меню

Відбулась цікава екскурсія «Ошатні площі Чернівців»

Для  вимушених переселінців, які проживають в Чернівцях, відбулась цікава екскурсія «Ошатні площі Чернівців». До екскурсії увійшли площі:  Св. Марії (Турецька); Площа Філармонії; Театральна площа.

Площа Св. Марії: Називали її по різному. 1787 року вона згадується в документах як "Князівська",  певно, тому, що поряд знаходилась "князівська" церква, збудована 1715 року на гроші молдавського господаря (князя). 1793 року криниця була впорядкована. Біля неї виставлялася сторожа, яка слідкувала за тим, аби чернівчани брали воду лише для пиття й приготування їжі. З 1797 року за нею закріпилася назва Турецької криниці, очевидно, у зв’язку з тим, що вона була викопана ще в часи османського панування. З недавніх часів вона отримала назву Св. Марії

До 600 – річчя Чернівців площу впорядкували, зробили фонтан, а також тут з’явилася надзвичайно гарна та цікава прикраса – квітковий годинник, який, до речі, був першим у всій Україні. Також тут можна побачити старовинний велосипед -  це подарунок ковалів міста до 601-шої річниці Чернівців.

Площа Філармонії. Формуватися на початку ХІХ ст. Головною спорудою стало приміщення Музичного товариства – тобто філармонії (1877-1878 рр.). Наприкінці ХІХ ст. філармонія була центром мистецького життя не лише Чернівців, а й всієї Буковини. Товариство активно пропагувало музику серед городян, влаштовувало концерти як аматорів, та і відомих виконавців того часу. На сцені виступали всесвітньо відомі співаки та музиканти: Е.Карузо, С.Крушельницька, М.Лисенко.

На початку ХХ ст. площу прикрасив стильний будинок готелю «Брістоль». Площа Філармонії часто стає місцем проведення культурно-масових, спортивних заходів. Одним із наймасовіших заходів площі – це Фестиваль Маланок.

Театральна площа. Театральна площа сформувалась в першій половині ХХ ст. В австрійський період ця територія належала військовим, тут розташовувались склади. Розбудова почалася зі спорудження Палацу юстиції (1904-1906). Наступним був міський театр. Потім послідовно – Єврейський дім, торгово-промислова палата, житлові будинки. Останньою спорудою був Румунський палац культури (1938). Таким чином площа отримала закінчену прямокутну форму.