Меню

Про Петрівський ярмарок в Чернівцях

Невід’ємною частиною ділового життя міста Чернівці здавна була торгівля. За міським упорядкуванням 1786 року для міста Чернівці було визначено 2 ярмарки. Особливого значення набув Петрівський ярмарок, який розпочинався на свято Петра і Павла та тривав 2 тижні. Свято розпочиналося виносом міського прапора і святковим походом громадян міста в супроводі запальної музики. Похід цей збирав дуже багато людей. В звіті про Петрівський ярмарок 1832 року говорилося, що «поблизу міста виросло нове містечко з палаток та шатрів. Поряд з тисячами і тисячами овець, коней та великої рогатої худоби та незначними товарами, що задовільняли невибагливий смак, продавалися й предмети розкоші за великі гроші». 

Петрiвський ярмарок розпочинався і весь час продовжувався яскравими дійствами, народними гуляннями, які проходили на всіх площах міста. До Чернівців з різними товарами або для закупівлі товару прибували торгівці з України, Бессарабії, Криму, з Німеччини, Молдови, з Туреччини, а також з різних провінцій Австрії. Тому заздалегідь займали номера в готелях міста «Молдова», «Росія», «Париж», «Централь», «Під чорним орлом», «Вайс», «Золотий лев», «БельВ`ю» та ін.

З року в рік Петрівський ярмарок  видозмінюється, з’являються нові цікаві заходи, ідеї.  На цьогорічному Петрівському ярмарку  для підприємців, чернівчан та гостей міста буде презентовано новий журнал «Ярмарки Чернівців», який буде безкоштовним для підприємців і покупців, зазначено на сайті Чернівецької міської ради.

На «Петрівському ярмарку», котрий пройде 12-13 липня у Чернівцях, діятиме Містечко для гостей. Воно розгорнеться на Соборній площі і прийме учасників з різних областей України.