Меню

Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві

Чернівецька делегація повернулася сьогодні із всеукраїнського «Параду вишиванок» у статусі переможниці. Вбрання з буковинським орнаментом визнано найкращим одразу в двох номінаціях: «Найкраща чоловіча сорочка» та «Найкраща дитяча сорочка». Окрім почесних дипломів, наших учасників винагородили двома холодильниками. Жіноча вишиванка чернівчан (якій, до речі, вже 150 років) отримала третє місце.

Писанка з нашого міста хоч і не отримала почесних місць, але була визнана однією з найкрасивіших. Біля неї охоче фотографувалися кияни, учасники з інших областей та іноземні туристи. Під час святкової ходи чернівецькі хлопці й дівчата виконали запальний танець під буковинську музику навколо ініціатора свята Олега Скрипки.

«Я проїхався парадом кілька разів і мене вразили три команди, серед яких, звісно ж, і Чернівці, – каже Олег. – Сучасно і водночас, традиційно, весело. Сподобалися ваші вишиванки. Мені дарували буковинські сорочки на концертах у Чернівцях, також я із задоволенням купував їх у Карпатах. Коли ти маєш свою вишиванку і контекст, де її можна вдягнути, в тебе перевертається ставлення до традиції, до вишиванки і людей. Ти відчуваєш себе справжнім українцем. Саме такі речі нас живлять.»

Гідно представивши вишиванки та диво-писанку, чернівчани відзначились і на гала-концерті. Під оплески багатотисячної публіки на сцені Співочого поля заграли та заспівали буковинські народні музиканти, виконав танок аматорський хореографічний колектив. Також виступили шоу-група «Вікторія» та юна співачка Валентина Данилюк.

У «Параді вишиванок» взяли участь понад 2000 делегатів із 21 регіону України. Виступ нашої команди відбувся за сприяння Чернівецької міської ради.

Джерело: БукІнфо

Фото прес-центру Ратуші