Меню

Успенський собор старообрядців

 

Головний храм Білокриницької старообрядницької митрополії - Успенський собор  -  побудований у с. Біла Криниця Глибоцького району  в 1908 р. за проектом  архітектора В.І. Кліка.

Пיятикупольний храм споруджено на кошти московських купців  - подружжя Гліба та Ольги Овсяннікових. Керували будівництвом московські інженери Кузнєцов та підрядник Тряпкін. Матеріали для храму, а  також позолочені хрести та дерев’яний різьблений іконостас були привезені з Москви.  Ікони писали живописці  Москви, Володимира та Палеха.

Храм хрестовий у плані, має три нефи та три вівтарних апсиди. Над головним входом височіє  чотириярусна дзвіниця з шатровим завершенням, укритим кольоровою черепицею. В оздобленні собору використаний природний камінь, різнобарвна кераміка, глазурована облицювальна цегла. Пам’ятник  є втіленням неоросійського стилю  модерн.  Архітектурний образ створено завдяки використанню елементів російського зодчества:  намиста, поребриків, кокошників та ін.

Постановою Ради Міністрів України в 1978 р. Успенський собор  визнано пам’яткою архітектури та взято під охорону держави.