Меню

Вихідними подорожуємо рідним краєм

 

Один із туристичних маршрутів, який зручно можна використати під час зимових канікули чи у вихідні дні може включати: музей в селі Зеленів Кіцманського р-ну; музей видатного українського митця Івана Миколайчука; озеро «Лебедине»; Вашківецький монастир Святої праведної Анни.  Всі об'єкти розміщені на недалекій відстані один від одного, що дає можливість охопити їх за один день.

Отож вранці вирушили ми з Чернівців в напрямку до села Зеленів. Так сталося, що в автобусі, яким ми слідували, переважна більшість туристів були діти віком від 8 до 17 років. Тому подорож розпочалася гамірно, весело, цікаво… 

 

Ми проїхали село Мамаївці Кіцманського району, з його достатньо чисельними ресторанами, закладами проживання. Далі - село Лужани того ж району, в якому є можливість відвідати найдавніший  з збережених в Чернівецькій області мурованих храмів  - Вознесенську церкву (1499).

 

 

В музеї природи села Зеленів Кіцманського району. Надзвичайно цікаво і доступно проведена екскурсія. З легендами, віршами, оповідками.

 

 

На фото племінник Івана Миколайчука розповідає про те, яким був відомий актор, режисер, сценарист у звичайному, повсякденному житті. 

 

Село Чортория відоме ще тим, що на місцевому озері, яке так і називають - «Лебедине», зимують благородні, красиві птахи – лебеді. Скільки в них грації, величі та  краси !

 

У Вашківецькому жіночому монастирі Святої праведної Анни ми почули цікаву легенду про дівчину Анну, яку врятувала від турків гора в своїх надрах.  За переказами тут в давнину існувала жіноча обитель. З писемних джерел відомо, що на горі стояла церква, яка згоріла на початку ХХ ст.