Меню

Культурна спадщина Чернівців

Впродовж віків Чернівці сформувались як багатонаціональне місто з толерантною атмосферою, яке стало колискою митців різних культур. Літературно-мистецький літопис міста багатий іменами, добре знаними як в Україні, так і в усій Європі. Сьогодні ознайомитись із культурною спадщиною Буковинського краю можна на «Алеї зірок» на Театральній площі. Тут зібрані десятки імен відомих діячів культури, життя і творчість яких пов’язані з Чернівцями.

Літературна творчість Буковини представлена багатьма славними іменами. Найвідоміші з-поміж них: Ольга Кобилянська, Юрій Федькович – класики української літератури; Міхай Емінеску – видатний румунський поет; Роза Ауслендер і Пауль Целан – німецькомовні єврейські поети. Творчість Пауля Целана увійшла до скарбниці світової літератури. Всі вони писали різними мовами, у кожного був свій неповторний стиль. Більшість з них народились у Чернівцях, тут отримали освіту й сформувались як творчі особистості.

На весь світ відомий тенор Йозеф Шмідт – «німецький Карузо» з Буковини. Він розпочинав кар’єру співака у дитячому хорі Чернівецького Темпля, а з часом його пісня облетіла весь світ. В Чернівцях жив і творив відомий український композитор Володимир Івасюк – автор легендарної «Червоної рути».

Чернівці мають давні музичні традиції. Ще у 1862 році городяни створили «Товариство сприяння музичному мистецтву», а у листопаді 1877 року на сьогоднішній площі Філармонії урочисто відкрили Будинок музичного товариства. Тепер тут знаходиться обласна філармонія, де можна почути неповторні мелодії Карпат, побачити самобутні гуцульські танці у виконання заслуженого Буковинського ансамблю пісні й танцю, який об’єднує майже 80 видів сценічного мистецтва. У філармонії починали своє сходження на велику сцену народні артисти України Софія Ротару, Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, Павло Дворський та інші талановиті співаки.

Джерело: trip.cv.ua