ГоловнаОрганний зал (колишня вірменська церква)

Вірменська католицька церква Святих Петра і Павла споруджена в Чернівцях у 1869-1875 рр. Автор проекту – Йосип Главка.

Споруда виконана на в історичному стилі архітектури. Їй притаманні риси візантійсько-готичних сакральних споруд. В опорядженні будівлі вдало поєднане цегляне мурування з білокам’яною різьбою. Вежі та арочні стрілчаті  вікна декоровані керамічним орнаментом. Інтер’єр прикрашений мармуровими вівтарями та поліхромним розписом. 

Резиденція митрополитів Буковини

 

Гордістю міста Чернівці є резиденція митрополитів Буковини в минулому, нині Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

Споруджена резиденція на місці старого єпископського палацу у 1864-1882 рр. проект архітектурного ансамблю виконав відомий чеський учений, архітектор, академік Йосиф Главка. 

ОГЛЯДОВА ЕКСКУРСІЯ

 

Найменша з областей України, Чернівецька, розташована в південно-західній частині. На карті країни вона обіймає всього 1,3 % від її загальної площі, що складає 8,1 тис. кв. км. Обласний центр площею 153 кв. км і чисельністю населення близько 260 000 осіб - Чернівці - порівнюють з найгарнішими європейськими містами.

Цікава історія краю і міста, парки, сквери, затишні вулички з вишуканою австрійською архітектурою, смачна кухня і доброзичливе відношення місцевих мешканців  нікого не залишать байдужим.

Центральна площа, колишня Рінгплац ( площа Ринок), була першою впорядкованою площею в місті з гравійним покриттям і стічними канавами. По ній залюбки дефілювало чернівецьке панство. Вона і тепер гарна і ошатна в любу пору року.

 

Музей-садиба Івана Миколайчука

Музей розташований у родинній хаті Миколайчуків в с. Чортория  Кіцманського району на трасі Чернівці-Вижниця. На подвір’ї  встановлено бронзовий бюст  кіноактора, лауреата Державної премії ім. Шевченка І. В. Миколайчука.

В хаті збережено  традиційний  інтер’єр  багатодітної родини.  В двох кімнатах  та сінах  представлені  ікони, книги, фотографії, барвисті вишиванки та мережки  на одязі, ужиткові речі та знаряддя праці – все, що сформувало ще в дитячі роки дивосвіт Івана Миколайчука

Резиденція Буковинських митрополитів – перлина Чернівців

Екскурсія передбачає знайомство з пам'ятником національного значення, який побудовано у другій половині ХІХ ст. за проектом австрійського архітектора Йосифа Главки. Це - шедевр старих Чернівців, який справедливо вважається архітектурним символом міста – колишня резиденція православних митрополитів Буковини і Далмації, споруджена у 1864-1882 рр., нині – Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича. Центральний корпус Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича  внесений до списку пам’яток культури ЮНЕСКО.

Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України