ГоловнаОбласний музей народної архітектури та побуту

Архітектурно - природний комплекс комунального закладу «Чернівецький обласний музей народної архітектури та побуту» розташований на північно-східній околиці м. Чернівці.

Рішення про створення Музею прийнято постановою Ради Міністрів України від 19 липня 1977 р. № 373.

Будівництво музею розпочато в 1981р. і розподілялося на дві черги. До першої черги будівництва віднесено експозиційні зони «Хотинщина» і «Західне Подністров’я».

5 липня 1986 р. музей відкрито для відвідувачів. Нині діюча експозиція складається з двох архітектурно-етнографічних зон: «Хотинщина» та «Західне Подністров’я»     (9,3790 га). Планується спорудження ще двох архітектурно-етнографічних зон – «Гуцульщина», «Прикарпаття» (6,4559 га), в яких знайдуть відображення історико-етнографічні та природні особливості краю. Створюється у музеї також археологічний сектор давньої Буковини.

 

Обласний краєзнавчий музей

На Буковині першу спробу ство­рення музею було зроблено в 1863 р. любителями старовини. Проте, відсутність фінансової підтримки та ряд інших обставин, призвели до при­пинення його діяльності. В 1877р. ко­лекції музею передані Чернівецькому університету. Лише 14 травня 1893 р., зусиллями на той час дослідника-крає­знавця К. А. Ромшторфера, було урочисто відкрито буковинський крайо­вий музей, який без перерви діяв до початку Першої світової війни.

Окрім нього в Чернівцях діяв Про­мисловий музей, під егідою Палати ремесел та торгівлі. Статут нового музею затверджений у січні 1887р., а його урочисте відкриття відбулося у грудні 1888 р.

Обласний художній музей

Заснований 1988 році. Його першу експозицію було відкрито у недіючому на той час Святодухівському соборі. Свою адресу музей змінив 1991 року. Нині він розташований на другому та третьому поверхах унікальної пам'ятки архітектури рес­публіканського значення, спорудженої у стилі віденського мо­дерну за проектом архітектора Губерта Гесснера в 1901—1910 рр. дляБуковинського ощадного банку.

Музей Ольги Кобилянської

Видатна українська письменниця Ольга Кобилянська прожила в Чернівецькій області понад 50 років. Тут вона написала свої найкращі твори: повісті «Земля», «У неділю рано зілля копала...», «За ситуаціями», «Ніоба», роман «Апостол Черні», брала активну участь у літературному процесі й гро­мадському житті.

Музейна експозиція розташована в п'яти залах. У трьох — розкрито життєвий і творчий шлях Ольги Кобилянської, її літературні зв'язки. У меморіальних кімнатах — робочому кабінеті і спальні — все подано так, як було за її життя. В них експонуються особисті речі Ольги Кобилянської, стоять меблі, якими вона користувалася. Меморіальні також двір і невеликий садок біля приміщення музею.

Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України