ГоловнаМузей природи в селі Зеленів

У мальовничому куточку Буковини, де пролягає шлях в Карпати, а бурхливий Черемош впадає у швидкоплинний Прут, є старовинне село Зеленів. З якого боку ви не під’їхали до Зеленева, увагу приверне гарний кам’яний будинок у центрі села. Його побудувала громада села понад 100 років тому для місцевого священника. У 1986 році тут відкрито сільський музей природи рідного краю, який не має аналогів на Буковині.

Його  експозиції налічують близько тисячі експонатів флори й фауни Зеленова та навколишніх сіл Кіцманського району Чернівецької області. Варто зазначити, що більшість експонатів – опудала тварин, риб, птахів – принесли місцеві жителі. А директор музею власними руками підготував їх до виставки. Музей має дев’ять відділів, які чудово та по-науковому оформлені. В чотирьох залах розміщені натуральні експонати, фотографії, малюнки. Вони розповідають про те, якою на диво щедрою мальовничою й неповторною у своїй красі є природа Зеленова й сусідніх сіл – Брусниці, Кльнівців, Діброви, Остри й Чорториї. Усі ці села – це частина правобережного Припруття Кіцманського району.
 

Музей-садиба Івана Миколайчука

Музей розташований у родинній хаті Миколайчуків в с. Чортория  Кіцманського району на трасі Чернівці-Вижниця. На подвір’ї  встановлено бронзовий бюст  кіноактора, лауреата Державної премії ім. Шевченка І. В. Миколайчука.

В хаті збережено  традиційний  інтер’єр  багатодітної родини.  В двох кімнатах  та сінах  представлені  ікони, книги, фотографії, барвисті вишиванки та мережки  на одязі, ужиткові речі та знаряддя праці – все, що сформувало ще в дитячі роки дивосвіт Івана Миколайчука

Музей етнографії та краєзнавства (с. Підзахаричі Путильського р-ну)

Музей засновано 1 жовтня 1995 року в приміщені колишньої австро-угорської школи. В 2001 році на території, що прилягає до музею, було відтворено такий предметний план: вихідна арка, дараба, криниця із журавлем, кам’яний мур та місце для урочистих подій під відкритим небом. Територія обгороджена колами та вориннями. Над водогоном, що був змонтований ще в австро-угорський період, споруджено майже трьохметрову бондарську посудину – гарчик – символ села Підзахаричі, автором якої є Марко Томнюк.

В музеї є знаряддя праці, пристрої якими користувалися гуцули в процесі своєї життєдіяльності. Також зібрано понад 800 коломийок та співанок. При школі відкрито музей побуту Гуцульщини та родинного рушника. Одинадцять років поспіль до Всесвітнього дня туризму на території музею проводиться фольклорно-етнографічний гуцульський фестиваль сільського туризму «Захарецький Гарчик».

 

Чернівецький музей історії та культури євреїв Буковини

Музей присвячений дивовижному і все ще малодослідженому явищу -феномену буковинського єврейства в період з кінця вісімнадцятого століття до 40-х років століття двадцятого.

Як створювався музей
Протягом ХХ століття було зроблено декілька спроб створення музею історії буковинських євреїв. Перша відноситься до кінця 20-х років, коли Буковина перебувала у складі Королівської Румунії. Крім архівного документа чернівецької громади, ніяких слідів музею після війни не виявлено.
Друга спроба була зроблена в кінці 90-х років єврейським товариством ім. Штейнбарга. Справа обмежилася виставкою зібраних предметів, але далі музей не отримав розвитку через відсутність фінансування та кадрів дослідників.
 

Музей Ю.Федьковича

Оселя «Буковинського солов’я» — Чернівецький літера­турно-меморіальний музей Юрія Федьковича створений 19 квітня 1945 р. Музейні експозиції були розміщені в одному із приміщень Резиденції Буковинських митрополитів, з 1962 р. — в приміщенні Чернівецького краєзнавчого му­зею, що на вул. Ольги Кобилянської.

24 серпня 2004 р., у день 13-ї річниці Незалежності Ук­раїни, музей відкрито в меморіальному будинку на Со­борній площі. Тут Юрій Федькович прожив ос­танні роки життя, написав свої найкращі твори, тут він ре­дагував першу прогресивну українську газету «Буковина», звідси відійшов у вічність 11 січня 1888 р.

Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України