ГоловнаЦерква Св. Параскеви

На перехресті вулиць М. Заньковецької та Головної стоїть ще одна перлина міста – церква Св. Параскеви. Їй передувала дерев’яна  будівля, збудована боярином Лекою у XVII ст., тому її називали ще «церквою покійного Леки». Вище дерев’яної церкви був колись цвинтар. Адже цвинтарі в молдавський період історії Буковини були поруч з церквами. Тільки з приходом австрійців цвинтарі перенесли за околицю міста.  Через безпосередню близькість розташування до неї митниці церву називали ще митною. Вона проіснувала до 1843 року, коли її розібрали і трохи вище заклали фундамент нової кам’яної споруди. Велось будівництво за планом архітектора А. Павловського. Архітектор використав в будівництві елементи романського стилю. Її будівництво почалось 1844 р. Церква була освячена 5 лютого 1862 р. ще до повного закінчення робіт.  Завершено будівельні роботи 1863 року. У 1890 році через недбальство одного з церковних служителів у церкві виникла пожежа, яка знищила інтер’єр і частину  іконостасу. До відновлення останнього причетний відомий буковинський художник Євген Максимович. Його пензлю належало 15 ікон. Настінні розписи та позолоту відновлював Йоган Післер.

Римо-католицький костьол Воздвиження Святого Хреста

Чернівецький храм - костьол Воздвиження Святого Хреста будувався 27 років (початок будівництва – 1787 р., закінчення – 1814 р.). Костьол – одна з найстаріших кам’яних культових будівель міста. На довгий час католицька церква з її високим шпилем стала архітектурною домінантою Чернівців. Саму вежу використовували як спостережний пункт для своєчасного виявлення пожеж.

Архітектурній споруді притаманні класицистичні риси. Будівля складається з горизонтальних і вертикальних об’ємів. Головний фасад, вирішений у вигляді фальшивого чотириколонного портика доричного ордена, завершується дзвіницею та курантами. Внутрішній об’єм поділений на три нефи. Центральний має склепіння, яке утримують могутні стовпи. До вівтарної частини прилягає пізніше добудоване закриття. 

Миколаївська церква

Дерев'яна православна  церква Святого Миколая – покровителя Буковини – збудована   старостою Чернівців боярином Строєску в 1607 р. Розташована на вул. Сагайдачного.

 Дерев'яна церква – найстаріша будівля міста– культова споруда хатнього типу. Має один об'єм, в якому високий, вкритий гонтом дах  вище зрубу. В плані  церква складається з тьох зрубів різного розміру і конфігурації, які встановлені на кам'яний фундамент.

 У 1657 р.  на подвір'ї церкви споруджена дзвінниця.

 Будівля неодноразово  реставрувалася, а після пожежі  у  1992 р.    повністю відновлена.

  На початку 90-х рр. минулого століття церква передана громаді віруючих УПЦ КП .

 

Будинок-Корабель

Ідея будівництва житлового будинку у вигляді корабля виникла у двох австрійських капітанів. На другому поверсі будівлі були два капітанські містки і два штурвали. В носовій частині будинку є голова лева, грифони, що символізують зіркість, а також дельфіни, водорості. Фонтанчик з головою лева був єдиним місцем, де за часів Румунії можна було напитися води безкоштовно. Цей будинок не належить ні до якого архітектурного стилю, це еклектика.

Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України