ГоловнаУспенський собор старообрядців

 

Головний храм Білокриницької старообрядницької митрополії - Успенський собор  -  побудований у с. Біла Криниця Глибоцького району  в 1908 р. за проектом  архітектора В.І. Кліка.

Пיятикупольний храм споруджено на кошти московських купців  - подружжя Гліба та Ольги Овсяннікових. Керували будівництвом московські інженери Кузнєцов та підрядник Тряпкін. Матеріали для храму, а  також позолочені хрести та дерев’яний різьблений іконостас були привезені з Москви.  Ікони писали живописці  Москви, Володимира та Палеха.

Кафедральний собор Успіня Пресвятої Богородиці

 

Греко-католицька церква Успіня Пресвятої Богородиці збудована 1921 р. У 30-ті роки минулого століття перебудована за ескізом В.Залозецького. У 1814 році боярин Тадей Турку заповів усе своє рухоме і нерухоме майно греко-католицькій громаді. За виручені від продажу спадщини гроші була побудована парафіяльна церква, яка носила ім’я Св. Апостола Тадея. Первісна невелика церква мала риси класицистичної архітектури. Зберігся головний портал, оздоблений іонійськими пілястрами з маленькою дзвіницею над входом. Справжньою окрасою храму був іконостас із бічними вівтарями.

 

Ратуша

 

Важливою подією в історії забудови Центральної  площі, та й міста в цілому, було спорудження ратуші. Споруда зводилась ґрунтовно, на віки. Так, котлован під вежею викопали завглибшки 6,3 м. Споруда вирішена в традиційному для міських ратуш поєднанні двох об’ємів – горизонтального (самої споруди) та вертикального (високої стрункої вежі). Стриманість та простоти надають будинку строгі класичні форми

Кафедральний собор Святого Духа

 

Кафедральний собор Святого Духа збудований в 1844-1864 рр. Розташований між вулицями Головною та О.Кобилянської і є, безперечно, однією з найкращих споруд міста  Чернівці. Перший камінь у фундамент собору закладено 3 липня 1844 року. Будівництво велося з перервами до 1864 року. Проте в внутрішні опоряджувальні роботи продовжувались до кінця століття. Так, ще у 1892- 1896 рр. група художників з Відня на чолі з Карлом Йобстом вела настінні розписи. Сама споруда витримана в класичних формах. Будівництво велося інженером Рьоллем. Цікаво, що у 60-х роках було перебудовано фасад кафедрального собору. Проект перебудови підготував Йосеф Главка.

Органний зал (колишня вірменська церква)

Вірменська католицька церква Святих Петра і Павла споруджена в Чернівцях у 1869-1875 рр. Автор проекту – Йосип Главка.

Споруда виконана на в історичному стилі архітектури. Їй притаманні риси візантійсько-готичних сакральних споруд. В опорядженні будівлі вдало поєднане цегляне мурування з білокам’яною різьбою. Вежі та арочні стрілчаті  вікна декоровані керамічним орнаментом. Інтер’єр прикрашений мармуровими вівтарями та поліхромним розписом. 

Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України