ГоловнаОГЛЯДОВА ЕКСКУРСІЯ

 

Найменша з областей України, Чернівецька, розташована в південно-західній частині. На карті країни вона обіймає всього 1,3 % від її загальної площі, що складає 8,1 тис. кв. км. Обласний центр площею 153 кв. км і чисельністю населення близько 260 000 осіб - Чернівці - порівнюють з найгарнішими європейськими містами.

Цікава історія краю і міста, парки, сквери, затишні вулички з вишуканою австрійською архітектурою, смачна кухня і доброзичливе відношення місцевих мешканців  нікого не залишать байдужим.

Центральна площа, колишня Рінгплац ( площа Ринок), була першою впорядкованою площею в місті з гравійним покриттям і стічними канавами. По ній залюбки дефілювало чернівецьке панство. Вона і тепер гарна і ошатна в любу пору року.

 

Буковинське кільце Буковини

Цікавим та пізнавальним  є  маршрутом, що має назву „Буковинське кільце” і охоплює Кіцманський, Сторожинецький, Вижницький райони області та місто Чернівці.

Туристичний маршрут «Буковинське кільце» розрахований на 2 дні, тобто його цілком можна назвати маршрутом вихідного дня і розпочинається він з міста Чернівці. Не випадково першим об’єктом показу є Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича. Адже чи існує в світі університет, більш красивий та ошатний? Навряд чи. Резиденція — дух Буковини, симбіоз стилів та культур всіх народів, що заселяли цей край, символ історії Чернівців.

До 70-річчя від дня народження Івана Миколайчука розроблено екскурсійний маршрут «Стежками Івана Миколайчука»

«Я не знаю більш національного народного генія… До нього це був Довженко» — казав про Миколайчука великий Параджанов.

Легендарна Кіцманська земля дала світові чимало видатних особистостей – Володимир Івасюк, видатний український композитор і поет, один із основоположників української естрадної музики;  Михайло Івасюк, відомий український письменник; Орест Руснак,  відомий оперний співак, Дмитро Гнатюк, оперний співак світової слави та ін.

У селі Чортория, що на Кіцманщині народився і кіноактор та кінорежисер Іван Миколайчук, в особі якого українська нація має світового невмирущого позитивного героя, який пробуджував національний дух українців.

34 ролі в кіно, 9 сценаріїв, та 2 режисерські роботи. Його називали обличчям і душею українського поетичного кіно, аристократом духу, блискучим самородком.
Іван Миколайчук був кінозіркою 60-70 х років. В ті роки майже жоден фільм не обходився без його участі. Він був особливий, народний, справжній, найкращий.

До туристичного екскурсійного маршруту «Стежками Вана Миколайчука» увійшли об’єкти, які пов’язані з життям видатного митця.

Життя Івана Миколайчука було тісно пов’язано з містом Чернівці. У 1957 році він закінчив Чернівецьке музичне училище, в 1961 році - театр-студію при Чернівецькому музично-драматичному театрі ім. О. Кобилянської.

"Власть - это железная рука в бархатной перчатке" (Чарльз V) (Новый экскурсионный маршрут)

Каждый город, молодой и древний, большой и маленький, имеет свою улицу, площадь, храм, привлекающие к себе внимание горожан и гостей. В Черновцах, кроме уютных улочек со старыми липами вдоль тротуаров и модными "бутиками" с яркими витринами; цветущих площадей с различными фонтанами и кафе с ароматными запахами; старинных церквей с интересной историей и изысканными интерьерами также есть свои "изюминки": Дворец митрополитов Буковины и Далмации - произведение гениального чеха Йозефа Главки, собственный "Олимп" в виде майоликового панно на фасаде Художественного музея, даже дом-корабль, который стоит наготове отправиться в дальние странствия и только ждет, когда уже Прут станет судоходной рекой. Практически все, чем мы гордимся, что хотим показать своим гостям, было построено во времена, когда Буковина находилась под властью Австрии.

Учитывая, что со второй половины XIX в. и до Первой мировой войны новые мощные сооружения росли "как грибы после дождя", может сложиться впечатление, что проблем с застройкой Черновцов у австрийцев не было. Зато достаточно было денег. Но это не совсем так. Понадобилось большое желание и терпение, пришлось учитывать особенности климата, рельефа, почвы, наконец, менталитета местного населения, которому так и не удалось поднять статус Черновцов до значительного торгового центра. Причина в том, что город размещался на военном пути и при этом не имел укреплений, а потому постоянно подвергался нападениям врагов. Эти вооруженные столкновения продолжались годами, приводили к беспорядкам и стали причиной бедственного положения местного населения.

Новий екскурсійний маршрут «Монастирями Буковини»

Монастирі – це місця, де зупиняється час, стихає навколишній гамір і людська душа піднімається до неосяжної блакиті неба у вічному пошуку істини... Одні з них на Буковині мають давню історію і традиції, інші були започатковані лише з початком незалежності нашої держави та трансформації її політичної системи, тобто з 90-х рр. минулого століття.

До  екскурсійного маршруту увійшли монастирі:

Свято-Іоанно-Богословський Хрещатицький монастир

Свято –Введенський жіночий монастир

Свято – Різдва Богородиці чоловічий монастир „Гореча”.

Свято-Вознесенський чоловічий монастир „Банчень”

Боянський жіночий монастир на честь Боянської ікони Божої Матері

 

Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України