ГоловнаМузей, як об’єкт культурного туризму

У сучасному світі заклади культури виступають вагомим підгрунттям туристичної інфраструктури, мають значний вплив на формування туристичної привабливості країни. Екскурсійні послуги, які надаються музеями, є невід’ємною складовою комерційного туристичного продукту та глобальної індустрії туризму, зокрема, культурного туризму.

Щоденно десятки тисяч громадян України, іноземні туристи, прагнучи збагатити свої знання, зустрітися з прекрасним, відвідують музеї. Музеї дають змогу побувати в давньому минулому, побачити сьогодення людства, його здобутки і навіть заглянути у майбутнє. У музеях України дбайливо зібрано і зберігається все, що нам, українцям, дороге, що є гордістю нашого народу, і це закономірно: адже не вартий майбутнього той народ, який не цінує свого минулого.

Чернівці – ковчег під вітрилами толерантності

Ігор ЧЕХОВСЬКИЙ

Троє в одному судні під вітрилами толерантності

У геніального італійського кіномитця Федеріко Фелліні є прекрасна стрічка «Амаркорд». Цим словом автор намагається передати щось таке, чого не можна помацати, щось невловиме, наче тополиний пух у небі. Подібне визначення якнайліпше розкриває й поняття чернівецької толерантності. Це теж амаркорд, який буквально витає в міському повітрі: над банями церков, шпилями костьолів, шестикутними зірками синагог, гробівцями вірних усіх конфесій і тих, що поклонялися земним ідолам, над дахами народних домів і головами місцевих інтелектуалів та політиків. Амакорд – це те, що не можна ні вивести, ні експропріювати, ані заборонити. Це аура, яка оточує місто, оберігаючи його мешканців від перунів і градобоїв, які раз по раз постають на політичному небокраї. 

Культурна спадщина Чернівців

Впродовж віків Чернівці сформувались як багатонаціональне місто з толерантною атмосферою, яке стало колискою митців різних культур. Літературно-мистецький літопис міста багатий іменами, добре знаними як в Україні, так і в усій Європі. Сьогодні ознайомитись із культурною спадщиною Буковинського краю можна на «Алеї зірок» на Театральній площі. Тут зібрані десятки імен відомих діячів культури, життя і творчість яких пов’язані з Чернівцями.

Буковина – край привабливий для туристів!

Чернівецька область України – унікальний край, у якому поєднані історична доля Північної Буковини і частини Бессарабії. Розташована на перехресті магістральних шляхів Центральної, Південної та Східної Європи, ця земля в силу свого геополітичного становища тривалий час перебувала у складі інших держав. За останні 650 років територія Північної Буковини входила до складу різних держав: впродовж 415 років (1359-1774 рр.) вона була у складі Молдавського князівства, протягом 143 років (з 1775 по 1918 рр.) – Габсбурзької Австрії та Австро-Угорщини; майже 25 років (у період 1918-1940 та 1941-1944 рр.) – Румунії. Майже 48 років (1940-1941 та 1944-1991 рр.) північна частина Буковини входила до складу Української РСР, а відтак і СРСР. З  1991 року Чернівецька область – складова незалежної України.

 
Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України