ГоловнаТуризм і екологія: взаємозв’язок та взаємодія

Фактор позитивного впливу туризму на економіку держави та окремого регіону  беззаперечний, в той же час зв’язок туризму з екологією та залежність розвитку туристичної галузі від сприятливої екологічної ситуації для України є актуальним і важливим питанням.

Про екологізацію громадського світогляду та взаємозв’язок туризму й екології дискутували ще в 70-80 роки ХХ ст. Дещо пізніше з’явилося поняття екологічного туризму, зокрема в Законі України «Про туризм» (1995 р.), виділяючи його окремим видом. 

Музей, як об’єкт культурного туризму

У сучасному світі заклади культури виступають вагомим підгрунттям туристичної інфраструктури, мають значний вплив на формування туристичної привабливості країни. Екскурсійні послуги, які надаються музеями, є невід’ємною складовою комерційного туристичного продукту та глобальної індустрії туризму, зокрема, культурного туризму.

Щоденно десятки тисяч громадян України, іноземні туристи, прагнучи збагатити свої знання, зустрітися з прекрасним, відвідують музеї. Музеї дають змогу побувати в давньому минулому, побачити сьогодення людства, його здобутки і навіть заглянути у майбутнє. У музеях України дбайливо зібрано і зберігається все, що нам, українцям, дороге, що є гордістю нашого народу, і це закономірно: адже не вартий майбутнього той народ, який не цінує свого минулого.

Хотинська фортеця з іншого ракурсу

Державний історико-архітектруний заповідник "Хотинська фортеця" - це знаковий туристичний об’єкт Чернівецької області. Щороку  фортецю відвідує десятки тисяч туристів з різних країн. Ми з друзями теж неодноразово бували на території заповідника, та кожен раз відкриваємо для себе щось нове ...

Комфортабельний котедж в Мигово

Якщо вам спало на думку обрати місце для відпочинку, радимо згадати про відпочинок в Карпатах. Це той самий край, де будь-яка людина, незалежно від статусу та віку, знайде собі зайняття за смаком та отримає насолоду від перебування поряд з природою. Карпати чудові в будь-яку пору року, Та все ж особливість зимового відпочинку – це катання на санях, лижах, сноубордах, в поєднанні з затишним і комфортним проживанням в комфортабельних котеджах, що відповідають вищому європейському стилю.

Музей природи в селі Зеленів

У мальовничому куточку Буковини, де пролягає шлях в Карпати, а бурхливий Черемош впадає у швидкоплинний Прут, є старовинне село Зеленів. З якого боку ви не під’їхали до Зеленева, увагу приверне гарний кам’яний будинок у центрі села. Його побудувала громада села понад 100 років тому для місцевого священника. У 1986 році тут відкрито сільський музей природи рідного краю, який не має аналогів на Буковині.

Його  експозиції налічують близько тисячі експонатів флори й фауни Зеленова та навколишніх сіл Кіцманського району Чернівецької області. Варто зазначити, що більшість експонатів – опудала тварин, риб, птахів – принесли місцеві жителі. А директор музею власними руками підготував їх до виставки. Музей має дев’ять відділів, які чудово та по-науковому оформлені. В чотирьох залах розміщені натуральні експонати, фотографії, малюнки. Вони розповідають про те, якою на диво щедрою мальовничою й неповторною у своїй красі є природа Зеленова й сусідніх сіл – Брусниці, Кльнівців, Діброви, Остри й Чорториї. Усі ці села – це частина правобережного Припруття Кіцманського району.
 

Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України