ГоловнаГерцаївський район

Герца — чудове невеличке містечко із затишними вулицями і стародавніми будівлями, працьовитими і гарними людьми. Воно розташувалося на правому березі річки Прут за 8 км від залізничної станції Новоселиця. На півдні район межує з Румунією і тому не випадково, що 80% населення Герци — румуни.

На околицях міста збереглися пам'ятки Трипільської культури і раннього залізного віку та Черняхівської культури слов'ян. Вперше Герца згадується у 1437 р. Поселення розвивалось дуже швидко. Цьому сприяло його розташування на перехресті двох торгових шляхів, які йшли з північних російських князівств до Дунаю та Чорного моря, і через карпатські перевали в країни Центральної Європи. Отже, Герца виросла на торгових шляхах із Європи до Туреччини і Балкан, а в 1864 р. отримала статус міста.

3 тих часів залишилося багато цікавих пам'яток. Звичайно, насамперед це архітектурні пам'ятки — культові споруди, які розкидані по усьому Герцаївському району. Найстаріша з них — дерев'яна Воздвиженська церква в с. Підвальному. У 2005 р. їй виповнилось 444 роки! А в с. Байраки — церква Різдва із дзвіницею (1646). У с. Петрашівці — Михайлівська церква (1663), у Луковиці — Дмитрівська церква та дзвіниця (1757).

До XVIII ст. також належать Благовіщенська церква у с. Круп'янську, Успенська церква у Великій Буді, Архангельська Церква у Цурені, Успенська церква у Могилівці та Дмитрівська — у Буківці. А вже у XIX ст. збудовані церкви: Дмитрівська у селі Тернавка, Всесвятська у Малій Буді, Дмитрівська у Горбовій, Успенська в Остриці та Спиридонівська в м. Герца.

Радимо вам прийти до цих стародавніх церков, намолених нашими предками, щоб зцілити свою душу і тіло, помолитися перед стародавніми іконами, щоб проникнутися високим духом цих святинь.

Вижницький район

Найдавніше поселення на території нинішнього Вижницького району- село Замостя (палеолітична стоянка 40-12 тис. років тому). Триіпільська стоянка - с.Банилів, с. Коритне. (З тисячоліття до и.е.). Епоха Черняхівської культури (2-6 століття - Вашківці, Іспас, Карапчів, Мілієве). Понад 7 століть район входив до складу різних держав: Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, Молдавської держави, Польського королівства, Османської Імперії, Російської імперії, Австро-Угорщини, Румунії, Радянського Союзу, і з 1998р. в складі України. Найдавніша літописна згадка про Вижницю дає підстави стверджувати, що місто виникло в кінці XVстоліття (перша згадка в літописі 1501 року). З 1514 по 1554 рр. землі Вижниччини були загарбані султанською Туреччиною. До 1774 р. м. Вижниця підлягала Молдавському князівству. Згодом, як і вся Північна Буковина, потрапляє під владу Австро-Угорщини. Здавна у Вижниці та її околицях розвивались ремесла і торгівля. Статус торгового містечка Вижниця отримує з 1767 р. З кінця ХУШ століття зароджується лісова промисловість. З початком сплаву деревини Черемошем промисловість набуває дальшого становлення. Історія нагадує, що гордий волелюбний дух вижниччан протистояв свавіллю місцевих багатіїв. Згодом ці протести переросли у заворушення і повстання. Особливо активна антифеодальна боротьба велась на чолі з відомими ватагами Олексою Довбушем, Миколою Штолюком та Лук'яном Кобилицею. В 1855 році Вижниця стає повітовим центром. Під час першої світової війни Вижниця та інші населені пункти перетворюються в руїни. Зменшувалась і кількість населення. У листопаді 1918 року територію нинішнього району захопила королівсько-боярська Румунія. 28 червня 1940 року територія Вижниччини у складі Північної Буковини воз'єднана з Україною 11.11.1940р. утворено Вижницький район. 6 липня 1941 року Вижниччину загарбали гітлерівські фашисти. Під час Другої світової війни чимало вижниччан були закатовані, відправлені у табори смерті та каторжні роботи до фашистської Німеччини. Мирне життя в районі настало 8 квітня 1944 року, коли ворога було вигнано з території. У 1945 р. засновано газету "Верховина". У І963 р. у Вашківцях відкрито медичне училище. Цього ж року район було реорганізовано. До складу Вижницького району увійшли населені пункти: Вашківці, Банилів, Сл. Банилів, Карапчів, Коритне. В кінці року в районі споруджено ретранслятор. 

Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України