ГоловнаХотинський район

Хотинський район розташований у північно-східній частині Чернівецької області. На півдні він межує з Новоселицьким, на сході — з Кельменецьким, на заході - із Заставнівським районами Чернівецької області, а на півночі по Дністру — з Тернопільською і Хмельницькою областями. Площа району — 717 кв. км.

Центр Хотинського району — стародавнє місто Хотин, знаходиться на відстані 69 км від міста Чернівці.

Археологічними дослідженнями було встановлено, що на території сучасного міста Хотин існувало слов'янське поселення вже у VIII ст. Тут, на правому березі Дністра, східні слов'яни побудували дерев'яну фортецю, яка з часом обросла довкола поселенням. У XIII ст. за наказом князя Данила Галицького у Хотині замість дерев'яної звели кам'яну фортецю, яку неодноразово реконструювали і розширювали, яку руйнували завойовники і знову відбудовували городяни. Стіни Хотинської фортеці були свідками багатьох історичних подій та різних баталій. Найбільша битва відбулась у 1621 році. Хотинський замок-фортеця — це найвагоміша історична і архітектурна пам'ятка Хотинщини.

Цікаво відвідати у Хотині краєзнавчий музей в парку центральної частини міста. Поряд з музеєм знаходиться Свято-Покровська церква, яку будували в 1867-1868 рр.

Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України