ГоловнаСокирянський район

Сокирянщина – чарівний куточок Буковини, який приваблює насамперед чудовими краєвидами, дністрянськими крутосхилами, зеленими лісовими масивами, буйним весняним цвітінням і щедрістю осінніх садів.

Перші згадки про Сокирянщину датуються ХVI ст., коли османські війська загарбали Буковину і Молдову. Селяни втікали рятуючись від турецького поневолення. Втікачів приваблювали непрохідні ліси, багаті на гриби, ягоди, дичину, джерельну воду, кам’яні печери. Районний центр Сокиряни лежить у долині маленької річечки Сокирянки, яка впадає у Дністер – гордість і окрасу краю.

Найдавніша писемна згадка про Сокиряни датується 1666 роком. Назва Сокиряни походить очевидно від слова «сокира», бо першопрохідцям-поселенцям доводилося добряче нею попрацювати, щоб відвоювати в лісів собі місце для житла. Недалеко від Сокирян поле під назвою Сокира. Основним заняттям населення було землеробство і скотарство. Частина населення займалася ремеслами і торгівлею. У 1770р. Сокиряни стали центром торгівлі у регіоні.

У другій половині ХІХ ст. почала розвиватись місцева промисловість. У Сокирянах з’явився невеличкий маслобійний завод, два примітивних підприємства з виготовлення мінеральних фруктових вод, почав розвиватися лісорубний промисел.

Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України