ГоловнаСторожинецький район

Сторожинецький район розташований у південно-західні частині Чернівецької області. На півдні він межує з Румунією, на заході — з Вижницьким районом. Дві третини всієї площі району займає Буковинське передгір'я, одну третину - Буковинські Карпати. Клімат передгір'я помірно-теплий, вологий.

У мальовничій долині, на лівому березі річки Сірет, біля підніжжя Карпат розташоване місто Сторожинець — одне з найдавніших міст Буковини.

Перша писемна згадка про Сторожинець як населений пункт датована 1488 р. Однак саме поселення виникло значно раніше. і чудовій улоговині, на берегах річки Сірету, густо оточених непрохідними лісами, наші далекі предки звели свої осел оточивши їх довкола сторожовими постами давніх русичів; звідси і пішла назва Сторожинець.

У XIX ст. Сторожинець став промислово-торговельним центром зі своїми культурними та духовними устоями. Початок нового століття став початком повного переродження та цивілізації, сюди масово прибували австрійці, німці, почали діяти школи з німецькою, румунською та українською мовами викладання.

У травні 1904 р. Сторожинцю офіційно присвоєно статус міста.

Це місто з багатим історичним минулим. Для туристів ( цікавим один із найбагатших за складом дерев дендропарк, знаходиться на території лісового технікуму, а також парк біля школи-інтернату, де ростуть дерева, вік яких налічує 250-300 років. Не менш цікавим є будинок мерії міста, збудований у XIX ст., костел Святої Анни, зведений у 1794 р., та православна церква Святого Георгія.

На території району проводять службу 42 церкви та костьоли що є пам'ятками архітектури XVII-XIX століть.

Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України