ГоловнаНовоселицький район

Район розташований у південно-східній частині Буковини, на лівому березі ріки Прут, у лісостеповій зоні. На півдні Прут відокремлює район від Герцаївського району та Румунії.

Люди заселили ці місця у найдавніші часи. Про це свідчать знаряддя праці кам'яного віку, які знайдені в багатьох місцях. Це пам'ятки археології Трипільської культури IV-ІІІ тисячоліття до н. е., комарівської ( XV-XIV ст. до н. е.), Черняхівської (ІІІ-І/ ст. н. е.) та інших культур, а також культур раннього і пізнього середньовіччя. Племена, які заселяли тогочасну територію, відомі як племена фракійського гальштату.

Першим відомим народом, що заселяв землі між Дунаєм і Дністром, були гети. У I столітті н. е. по сусідству з гетами з'явилися даки. Пізніше цими територіями переходили кочівники - готи, гуни, гепіди, авари, утри, печеніги, половці. Територію межиріччя Дністра і Пруту у /ІІІ-ІХ століттях займали слов'янські племена тиверців.

Понад 200 років (885-1100 рр.) цей край, як і вся Буковина, входив до складу Київської Русі, з XII століття — до Галицького та Галицько-Волинського князівств, а у XIV ст. був захоплений Угорщиною. В 1359 р. Угорщина визнала існування Молдавського князівства, до складу якого увійшла і територія району. Державною мовою в князівстві була українська. У 1514 р. Молдавське князівство загарбала султанська Туреччина. Тільки російсько-турецька війна 1768-1774 рр. звільнила територію краю від турків.

Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України