ГоловнаКельменецький район

Кельменецький район розташований у лісостеповій зоні Прутсько-Дністровського межиріччя північно-східної частини Чернівецької області.

Археологи стверджують, що на території району виявлено багато давньослов'янських поселень Х-ІХ ст. та городищ пізніших часів, коли територія теперішньої Буковини була складовою частиною Руських князівств — спочатку Київського (Х-ХІ ст.), а з 1199 р. — Галицько-Волинського.

Історичні документи вперше згадують село у 1559 р. 3 того часу воно іменувалося Кєльменєшти (1642), Кельменцей (1817) Легенда розповідає, що на місці, де розташовані Кельменці пролягали шляхи з Поділля та Верхнього Придністров'я до Молдови. Зупинився якось на перетині цих шляхів один енергійний і заповзятливий чоловік на прізвище Кельман, щоб започаткувати свою справу. Незабаром тут з'явилася корчма і садиба корчмаря Кельмана, а трохи згодом — оселі людей, які працювали на нього. Садибу подорожні називали двором Кельмана, а його працівників — кельменцями.

Селище Кельменці розташувалося на зелених берегах невеликої річки Потік. Селище має зручне для мандрівників географічне розташування. А сам район розташований на Буковині таким чином, що на його території українсько-молдавський кордон простягається на 72 км. Тому на його території працюють 3 прикордонні застави та 2 відділення прикордонного контролю, а Кельменецька комендатура координує їхню роботу. Тут також діють 3 митні пости, до яких входять 11 автомобільних і 3 залізничних пункти.

Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України