ГоловнаКіцманський район

Кіцманський район — один із найстарших у Чернівецькій області. На заході він межує з Вижниччиною, тому природа його так само вабить туристів, аматорів гірської романтики. Ні в кліматі району, ні в його природі, ні в історії майже немає відмінностей між районами-братами. Говорячи про казкові ландшафти Вижниччини, те саме можна сказати і про Кіцманщину, про її жителів. Вони добре пам'ятають свою історію, дбають про природу свого краю, тому що не можна жити на Буковині і не бути залюбленим у неї.

Кіцманщина розляглася в південно-західній частині області, її перетинає річка Прут та її допливи — Совиця, Глиниця, Брусниця.

Історія району сягає в сиву давнину. Тут знайдені пам'ятки культури землеробських племен Трипільської культури IV-III тисячоліття до н. е., пам'ятки культури бронзового періоду II тисячоліття до н. е., а також досить поширені пам'ятки ранньозалізного віку.

На території села Мамаївці виявлено 20 археологічних пам'яток. Перша згадка датована 1580 р.

Ще у першому тисячолітті тут поселились слов'яни. Розкопки в с. Ревно відкрили очам дослідників два слов'янські городища VIII-X ст. У Х-ХІІ століттях Кіцманщина була форпостом Київської Русі на її південно-західному кордоні, з X до XIV ст. ці землі входили до Київського, а потім Галицького та Галицько-Волинського князівств. Долина Пруту здавна була торговим і військовим шляхом, тому це водночас сприяло і розвитку краю, і його спустошенню. Потім ці землі підпадали під владу молдавських господарів, і Кіцмань як найстаріше поселення уперше згадується в грамоті господаря Олександра Доброго у 1413 р.

Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України