ГоловнаЗаставнівський район

Благодатний клімат завжди сприяв землеробству і недарма, люди освоювали ці землі ще понад 11 тисяч років тому, що доводять наскельні малюнки в Баламутівській печері, й захищали свою землю. Про це свідчать могили-кургани навколо Заставни, вік яких понад — 4 тисячі років. А в с. Добринівцях збереглися від ранньослов'янського часу потужні оборонні споруди /III-IX ст.

На історичні події цей куточок землі чи не найбагатший. Земля Буковини була постійною ланкою, яка пов'язувала слов'янські, українські землі в одне ціле, в один народ, який віками розривали, нищили, але він боровся і вистояв, зберіг свою автохтонність, мову, звичаї, традиції та культуру.

Заставнівщина була центром національно-патріотичних рухів на Буковині. Так, у с. Товтри започаткувало свою діяльність товариство "Руська бесіда", яке об'єднало навколо себе палких поборників українства і з часом розширило свою сферу впливу на всю територію Буковини.

Батьківщиною першого митрополита Буковини Євгена Гакмана (1793-1873) є село Васловівці. Завдяки митрополиту Гакману впродовж семи десятиріч існувала самостійна Буковинська канонічна православна кефалія. За його сприяння збудовано кафедральну церкву та митрополичу резиденцію в Чернівцях.

Славними земляками заставчан є відомий художник Микола Іванович Івасюк (1865-1937), перший Президент Буковини Омелян Олександрович Попович, вчитель, громадсько-політичний діяч, просвітитель Іван Миколайович Бажанський.

Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України