ГоловнаГерцаївський район

Герца — чудове невеличке містечко із затишними вулицями і стародавніми будівлями, працьовитими і гарними людьми. Воно розташувалося на правому березі річки Прут за 8 км від залізничної станції Новоселиця. На півдні район межує з Румунією і тому не випадково, що 80% населення Герци — румуни.

На околицях міста збереглися пам'ятки Трипільської культури і раннього залізного віку та Черняхівської культури слов'ян. Вперше Герца згадується у 1437 р. Поселення розвивалось дуже швидко. Цьому сприяло його розташування на перехресті двох торгових шляхів, які йшли з північних російських князівств до Дунаю та Чорного моря, і через карпатські перевали в країни Центральної Європи. Отже, Герца виросла на торгових шляхах із Європи до Туреччини і Балкан, а в 1864 р. отримала статус міста.

3 тих часів залишилося багато цікавих пам'яток. Звичайно, насамперед це архітектурні пам'ятки — культові споруди, які розкидані по усьому Герцаївському району. Найстаріша з них — дерев'яна Воздвиженська церква в с. Підвальному. У 2005 р. їй виповнилось 444 роки! А в с. Байраки — церква Різдва із дзвіницею (1646). У с. Петрашівці — Михайлівська церква (1663), у Луковиці — Дмитрівська церква та дзвіниця (1757).

До XVIII ст. також належать Благовіщенська церква у с. Круп'янську, Успенська церква у Великій Буді, Архангельська Церква у Цурені, Успенська церква у Могилівці та Дмитрівська — у Буківці. А вже у XIX ст. збудовані церкви: Дмитрівська у селі Тернавка, Всесвятська у Малій Буді, Дмитрівська у Горбовій, Успенська в Остриці та Спиридонівська в м. Герца.

Радимо вам прийти до цих стародавніх церков, намолених нашими предками, щоб зцілити свою душу і тіло, помолитися перед стародавніми іконами, щоб проникнутися високим духом цих святинь.

Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України