ГоловнаКарпатськими стежками Вижниччини

Вижниччина – край чистих гірських рік, цілющих джерел, зачарованих природних об’єктів та багатющої історичної спадщини. Оспіваний в піснях Вижницький район, розташований у передгір’ї Карпат по течії річок Черемош і Сірет в 70 кілометрах від обласного центру. 

Кожен, хто побажає побачити красу Вижницького району прийде сюди різними  стежками – комусь лікарі порекомендують гірське повітря, хтось прагне активного відпочинку, для когось відпочинок в приватній садибі сільського туризму в колі сім’ї - наймиліший, а хтось просто хоче провести в Карпатах відпустку чи канікули. Всі люди різні, і вподобання в нас різняться, але без сумніву, хто хоч раз відпочивав в горах, того знову манитимуть гори своєю неповторністю і чарівністю. 

Вижницький район

Найдавніше поселення на території нинішнього Вижницького району- село Замостя (палеолітична стоянка 40-12 тис. років тому). Триіпільська стоянка - с.Банилів, с. Коритне. (З тисячоліття до и.е.). Епоха Черняхівської культури (2-6 століття - Вашківці, Іспас, Карапчів, Мілієве). Понад 7 століть район входив до складу різних держав: Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, Молдавської держави, Польського королівства, Османської Імперії, Російської імперії, Австро-Угорщини, Румунії, Радянського Союзу, і з 1998р. в складі України. Найдавніша літописна згадка про Вижницю дає підстави стверджувати, що місто виникло в кінці XVстоліття (перша згадка в літописі 1501 року). З 1514 по 1554 рр. землі Вижниччини були загарбані султанською Туреччиною. До 1774 р. м. Вижниця підлягала Молдавському князівству. Згодом, як і вся Північна Буковина, потрапляє під владу Австро-Угорщини. Здавна у Вижниці та її околицях розвивались ремесла і торгівля. Статус торгового містечка Вижниця отримує з 1767 р. З кінця ХУШ століття зароджується лісова промисловість. З початком сплаву деревини Черемошем промисловість набуває дальшого становлення. Історія нагадує, що гордий волелюбний дух вижниччан протистояв свавіллю місцевих багатіїв. Згодом ці протести переросли у заворушення і повстання. Особливо активна антифеодальна боротьба велась на чолі з відомими ватагами Олексою Довбушем, Миколою Штолюком та Лук'яном Кобилицею. В 1855 році Вижниця стає повітовим центром. Під час першої світової війни Вижниця та інші населені пункти перетворюються в руїни. Зменшувалась і кількість населення. У листопаді 1918 року територію нинішнього району захопила королівсько-боярська Румунія. 28 червня 1940 року територія Вижниччини у складі Північної Буковини воз'єднана з Україною 11.11.1940р. утворено Вижницький район. 6 липня 1941 року Вижниччину загарбали гітлерівські фашисти. Під час Другої світової війни чимало вижниччан були закатовані, відправлені у табори смерті та каторжні роботи до фашистської Німеччини. Мирне життя в районі настало 8 квітня 1944 року, коли ворога було вигнано з території. У 1945 р. засновано газету "Верховина". У І963 р. у Вашківцях відкрито медичне училище. Цього ж року район було реорганізовано. До складу Вижницького району увійшли населені пункти: Вашківці, Банилів, Сл. Банилів, Карапчів, Коритне. В кінці року в районі споруджено ретранслятор. 

Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України