ГоловнаМісто Вараждин (Хорватія): мої враження

Випала нагода побувати в місті Вараждин. Місто, що має свої традиції та людей, які про ці традиції дбають.

Чисельні культурно-історичні принади міста Вараждин свідчать про його багату історію впродовж більше восьми століть. Назва Вараждин згадується в 1181 році. В період найбільшого свого розквіту, в кінці ХVІІІ століття, коли в місті в розкоші жили хорватські аристократи і поміщики, ремісники і художники, місто Вараждин був столицею триєдиної Хорватії. 

«Нічні метелики» Чернівців австрійської доби

Чернівці завжди були славними не тільки пивом, ковбасами, бринзою, архітектурою, але й повіями за гроші. Ні один комівояжер, офіцер не минав штибного східноєвропейського міста з добрим вином і жагучими щодо кавальєрів і пулярців панянками. У старих Чернівцях борделів було більше, ніж тепер департаментів чи банків. І у жодної з прибулих чи від булих влад рука не піднімалася їх закрити. Лише комуністи знищили ніжне й прекрасне, перетрощили бруківки і довели до розорення вишуканої архітектоніки вілли і багатоквартирні будівлі ренесансної пори. Пропонуємо вашій увазі кілька архівних фрагментів минулих Чернівців. Це було і це треба знати. 

Два українських культурних об'єкти включено до списку Світової спадщини

Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора (5 ст. до н.е. - 14 н.е.);

Дерев'яні церкви Карпатського регіону України і Польщі (до списку внесено 8 храмів, які розташовані на території Польщі та 8 – на території України: 4 у Львівській області й по 2 у Івано-Франківській та Закарпатській областях);

Київ: Собор Св. Софії, Києво-Печерська Лавра та прилеглі монастирські споруди (1990);

Історичний центр м. Львів (1998);

З історії Петрівської ярмарки у Чернівцях

Чернівці своєю історією, природною красою, дивовижною архітектурою, щедрою душею своїх мешканців давно зайняли визначне місце в реєстрі українських та східноєвропейських міст. Старовинний початок та історичний розвиток наповнюють його шарм та привабливість для людей, які цікавляться нашим містом і люблять його.

Перші письмові згадки про місто з 1359 знайдені в рукописах молдавського господаря Олександра Доброго, які він видав львівським купцям 8 жовтня 1408 року. Кожен рік цю дату святкують як офіційний День міста. Місто в той час було розташоване на перехресті шляхів з північно-західної Європи на Балкани і в Туреччину. Від 1457 року воно стало центром проведення ярмарків та адміністративним центром для всього регіону…

За міським упорядкуванням 1786 року, затвердженим Надвірною військовою радою Австрії за поданням генерала Енценберга для міста Чернівці було визначено 2 ярмарки.

Бургомістри, примари та голови Чернівецької міської ради

 

Якоб рицар фон Петрович

1864 – 1866 р. р.

Антон рицар Кохановський

фон Ставчан

1866-1874 р. р. 1887-1905 р. р.

Отто Амброз фон Рехтенберг

1874-1880 р. р.

Вільгельм фон Клімеш

1881-1887 р. р.

Доктор Едуард Райс

1905-1907 р. р.

 

Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України