ГоловнаЗ історії Петрівської ярмарки у Чернівцях

Чернівці своєю історією, природною красою, дивовижною архітектурою, щедрою душею своїх мешканців давно зайняли визначне місце в реєстрі українських та східноєвропейських міст. Старовинний початок та історичний розвиток наповнюють його шарм та привабливість для людей, які цікавляться нашим містом і люблять його.

Перші письмові згадки про місто з 1359 знайдені в рукописах молдавського господаря Олександра Доброго, які він видав львівським купцям 8 жовтня 1408 року. Кожен рік цю дату святкують як офіційний День міста. Місто в той час було розташоване на перехресті шляхів з північно-західної Європи на Балкани і в Туреччину. Від 1457 року воно стало центром проведення ярмарків та адміністративним центром для всього регіону…

За міським упорядкуванням 1786 року, затвердженим Надвірною військовою радою Австрії за поданням генерала Енценберга для міста Чернівці було визначено 2 ярмарки.

Бургомістри, примари та голови Чернівецької міської ради

 

Якоб рицар фон Петрович

1864 – 1866 р. р.

Антон рицар Кохановський

фон Ставчан

1866-1874 р. р. 1887-1905 р. р.

Отто Амброз фон Рехтенберг

1874-1880 р. р.

Вільгельм фон Клімеш

1881-1887 р. р.

Доктор Едуард Райс

1905-1907 р. р.

 

Трембіта – гуцульський музичний інструмент

 

У музичному побуті мешканців Карпат можна зустріти овіяний легендами екзотичний інструмент, що здавна був супутником гуцулів. Це трембіта. В старовину вона була сигнальним інструментом. Кілька дозорців, які розміщувалися на вершинах гір, сигналом трембіти, немов по естафеті, передавали звістку про наближення ворога. Нерідко звук трембіти допомагав зорієнтуватися мисливцям чи подорожнім, що заблукали в негоду. В наш час сигналом трембіти повідомляють про приїзд артистів у гірське село, початок весілля чи іншого урочистого свята.  З давніх часів збереглася традиція звуками трембіт сповіщати про перший вихід худоби на гірські пасовиська (полонини), давати старт плотогонам гірських рік. А частіше трембітарі подають сумну звістку про смерть когось із гірських жителів. 

Прогнозують збільшення потоку туристів в 2012 році

У 2012 році Україну відвідає на 1 мільйон туристів більше ніж у 2011 році - про це свідчать стан та тенденції розвитку туристичної галузі, повідомила сьогодні, 23 травня, Голова Державного агентства України з туризму та курортів Олена Шаповалова на брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

Обсяг туристичних послуг, наданих ліцензованими суб'єктами туристичної діяльності (туроператорами), збільшується. У 2011 році він зріс на 20% порівняно з 2010 роком і склав 9,8 млрд. грн. (за даними 1-ТУР).

Весняне свято в Японії

Традиційно з початком весни жіноча половина слов'янського, і не тільки, народів в очікуванні подарунків та сюрпризів до Міжнародного жіночого дня. Є різна думка з приводу відзначення цього свята, але більшість сходяться на тому воно стимулює довисловлення любові та поваги до жінок.

Цікаво, що хоч свято вважається міжнародним, все ж в деяких країнах у весняний період року існують більш вагомі свята, що так само зорієнтовані на відзначення жінки, дівчини.

Не таємниця, що в Японії велика увага приділяється вихованню дітей, прививанню любові до дому, сім'ї. Навесні - 3 березня - в Японії відзначають Свято дівчаток. 

Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України