ГоловнаПокрова накриває дівчат шлюбним вінцем

14 жовтня відзначають одне з найшанованіших українцями свят – Покрови Пресвятої Богородиці або, як кажуть в народі, Святої Покрови. Давня легенда розповідає про чудесне заступництво Божої Матері за жителів Константинополя, на яких у 910 році напали сарацини. Під час Богослужіння у Влахернському храмі з’явилася Богородиця в оточенні святих, зняла зі своєї голови покривало – омофор, розкинула його над тими, хто щиросердно молився, – й вороги відступили. Є прислів’я: «Покрова накриває траву листям, землю – снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». 

 

Перша писемна згадка про Чернівці

Перша писемна згадка про Чернівці пов’язана з іменем молдавського господаря Олександра Доброго.

Трішки з біографії великого воєводи Олександра Доброго. Александру чел Бун, Олександр I «Добрий» (рум. Alexandru cel Bun) — молдавський господар, правитель Молдавського князівства в період 14001432 років. З династії Мушатинів. Точна дата приходу до влади Александру І невідома. Перший документ від його імені, у статусі господаря, датується 29 червня 1400 року. До 1408 року правив спільно зі своїм братом - жупаном Богданом. Олександр Добрий правив великим Молдавським князівством.

Про Петрівський ярмарок в Чернівцях

Невід’ємною частиною ділового життя міста Чернівці здавна була торгівля. За міським упорядкуванням 1786 року для міста Чернівці було визначено 2 ярмарки. Особливого значення набув Петрівський ярмарок, який розпочинався на свято Петра і Павла та тривав 2 тижні. Свято розпочиналося виносом міського прапора і святковим походом громадян міста в супроводі запальної музики. Похід цей збирав дуже багато людей. В звіті про Петрівський ярмарок 1832 року говорилося, що «поблизу міста виросло нове містечко з палаток та шатрів. Поряд з тисячами і тисячами овець, коней та великої рогатої худоби та незначними товарами, що задовільняли невибагливий смак, продавалися й предмети розкоші за великі гроші». 

Місто Вараждин (Хорватія): мої враження

Випала нагода побувати в місті Вараждин. Місто, що має свої традиції та людей, які про ці традиції дбають.

Чисельні культурно-історичні принади міста Вараждин свідчать про його багату історію впродовж більше восьми століть. Назва Вараждин згадується в 1181 році. В період найбільшого свого розквіту, в кінці ХVІІІ століття, коли в місті в розкоші жили хорватські аристократи і поміщики, ремісники і художники, місто Вараждин був столицею триєдиної Хорватії. 

«Нічні метелики» Чернівців австрійської доби

Чернівці завжди були славними не тільки пивом, ковбасами, бринзою, архітектурою, але й повіями за гроші. Ні один комівояжер, офіцер не минав штибного східноєвропейського міста з добрим вином і жагучими щодо кавальєрів і пулярців панянками. У старих Чернівцях борделів було більше, ніж тепер департаментів чи банків. І у жодної з прибулих чи від булих влад рука не піднімалася їх закрити. Лише комуністи знищили ніжне й прекрасне, перетрощили бруківки і довели до розорення вишуканої архітектоніки вілли і багатоквартирні будівлі ренесансної пори. Пропонуємо вашій увазі кілька архівних фрагментів минулих Чернівців. Це було і це треба знати. 

Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України