ГоловнаЕкскурсія в Чернівецькому краєзнавчому музеї

Лише в Чернівецькому краєзнавчому музеї можна ознайомитись з найбільшим зібранням матеріалів та документів з історії, етнографії і культури Північної Буковини, які розміщені більш ніж двадцяти залах приміщення музею. Поєднання природи з давньою історією в двох великих відділах музею, надає можливість цілісного огляду музейної експозиції. Історичний відділ включає значні археологічні й етнографічні колекції, документи, матеріали й чисельні предмети з історії Буковини. 

Покрова накриває дівчат шлюбним вінцем

14 жовтня відзначають одне з найшанованіших українцями свят – Покрови Пресвятої Богородиці або, як кажуть в народі, Святої Покрови. Давня легенда розповідає про чудесне заступництво Божої Матері за жителів Константинополя, на яких у 910 році напали сарацини. Під час Богослужіння у Влахернському храмі з’явилася Богородиця в оточенні святих, зняла зі своєї голови покривало – омофор, розкинула його над тими, хто щиросердно молився, – й вороги відступили. Є прислів’я: «Покрова накриває траву листям, землю – снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». 

 

Перша писемна згадка про Чернівці

Перша писемна згадка про Чернівці пов’язана з іменем молдавського господаря Олександра Доброго.

Трішки з біографії великого воєводи Олександра Доброго. Александру чел Бун, Олександр I «Добрий» (рум. Alexandru cel Bun) — молдавський господар, правитель Молдавського князівства в період 14001432 років. З династії Мушатинів. Точна дата приходу до влади Александру І невідома. Перший документ від його імені, у статусі господаря, датується 29 червня 1400 року. До 1408 року правив спільно зі своїм братом - жупаном Богданом. Олександр Добрий правив великим Молдавським князівством.

Найдорожча країна Євросоюзу - Данія, найдешевша - Болгарія. Найближче до середнього рівня з-поміж усіх 28 країн-членів ЄС - ціни у Німеччині та Іспанії

Такими є найсвіжіші дані статистичного відомства ЄС Eurostat, повідомляє «Німецька хвиля».

Продукти харчування та побутову техніку найвигідніше купувати у Польщі, переночувати в готелі, пообідати у їдальні та накупити алкогольних напоїв - у Болгарії. Ці країни також відзначаються низькою вартістю легкових автомобілів.

Дешевше машину можна придбати лише у Словаччині та Чехії. За результатами підрахунків Eurostat, що проводилися протягом всього 2013 року, вкотре підтвердилося те, що ціни в окремих країнах та регіонах ЄС дуже сильно відрізняються одні від одних.

Отже, якщо виходити з того, що середній показник по ЄС - це 100 відсотків, то у скандинавських країнах, тобто у Фінляндії, Швеції та Данії, ціни становлять 123, 130 та 140 % відповідно.

У східноєвропейських країнах Польщі та Румунії споживчий кошик коштує лише 57 %, а в Болгарії - усього 48 %.

Про Петрівський ярмарок в Чернівцях

Невід’ємною частиною ділового життя міста Чернівці здавна була торгівля. За міським упорядкуванням 1786 року для міста Чернівці було визначено 2 ярмарки. Особливого значення набув Петрівський ярмарок, який розпочинався на свято Петра і Павла та тривав 2 тижні. Свято розпочиналося виносом міського прапора і святковим походом громадян міста в супроводі запальної музики. Похід цей збирав дуже багато людей. В звіті про Петрівський ярмарок 1832 року говорилося, що «поблизу міста виросло нове містечко з палаток та шатрів. Поряд з тисячами і тисячами овець, коней та великої рогатої худоби та незначними товарами, що задовільняли невибагливий смак, продавалися й предмети розкоші за великі гроші». 

Екскурсії Чернівцями
Чернівці перемогли на «Параді вишиванок» у Києві
Чернівці – найкомфортніше місто України